Arama
Kategoriler
  Menu Close

  Elektrikli Süpürge

  En İyi Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

  İyi bir süpürge makinesi, temiz bir eve giden yolu hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Elbette, yine de sizin yapmanız gereken işler var (bir robota güveniyor olsanız bile). Ancak işinde harika olan bir elektrik süpürgesi bu işi hızlı ve kolay hale getirecektir.

  Doğru bir elektrikli süpürge satın alırsanız yıllarca kullanabilirsiniz. Bu kadar çok farklı elektrikli süpürge varken, hangisini satın alacağınız konusunda kafanız karışabilir. Endişelenmeyin, size yardımcı olmak için buradayız! Eviniz için satın alabileceğiniz en iyi elektrikli süpürgeyi bulmanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz elektrikli süpürge satın alma kılavuzumuza göz atın.

  Kullanım Amaçlarına göre elektrikli süpürgeler?

  Evinizde temizlemeniz gereken farklı zemin türleri olabilir. Bu nedenle, öncelikle ne tür zeminleri temizleyeceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı süpürgeler yalnızca parke veya laminat zeminlerde iyi çalışır. Zemin temizliğiniz halı süpürmeyi içeriyorsa, çok fazla emiş gücüne sahip ve derinlemesine temizlik için üretilmiş bir süpürge almanız gerekir. Birden fazla yüzey türünde de çalışacak bazı süpürgeler mevcuttur.

  Elektrikli süpürge çeşitleri nelerdir?

  Akıllı Robot Süpürgeler

  Akıllı robot süpürgeler, her gün süpürme zahmetiyle uğraşmak istemeyenler için mükemmeldir. Robot süpürgeler, mobilyalara çarpmasını veya alt kata düşmesini önlemek için sensörler kullanır. Bu tür süpürgeler hem kablosuz hem de çok kompakttır, bu nedenle geleneksel süpürgelerin giremediği alanların altına kolayca girebilirler. Kullanıcının, süpürme başlamadan önce büyük çöp parçaları ve kablolar gibi şeylerin zeminden uzak olduğundan emin olması gerekir.

  Anker Eufy robotik vakum, her odayı olabildiğince hızlı bir şekilde tamamen temizlemek için yol planlaması kullanır. Robotik süpürgelerin şarj edilmesi gerekir, ancak pilleri azalmaya başladığında kendi başlarına şarj istasyonlarına geri döneceklerdir. Bu tip süpürgeler çok az gözetim gerektirir. Dolduktan sonra boşaltmanız gereken bir çöp hazneleri vardır. Küçük boyutlarına ve bataryalı olmalarına rağmen, yeterli miktarda emiş gücüne sahiptirler ve daha büyük pislikleri temizleyebilirler. Bu, her gün süpürmek için harcayacak çok zamanı olmayanlar için mükemmel bir seçenektir.

  Dik süpürgeler

  Dik süpürgeler yüksek emiş gücüne sahiptir ve halı kaplı alanlarda iyi çalışır. Derinlemesine temizlik gerektiren zeminlerde çok etkilidirler. Birçok dik süpürgenin yüksekliği ayarlanabilir ve parke zeminlerde de kullanılabilir. Çeşitli aparatlarla birlikte satılan dikey süpürge modelleri de vardır ve köşe bucak temizlik yapmak isteyen kişiler için idealdir. Evinizdeki birden fazla yüzeyi temizleyebilecek bir süpürge istiyorsanız, bu harika bir süpürge türüdür.

  Toz torbasız süpürgeler

  Torbasız süpürgeler özellikle küçük alanlar için kullanışlıdır. Bir emme hortumuna sahiptirler ve kolayca kaldırılıp bir alandan diğerine taşınabilir. Zemin temizliğine ek olarak, bu tip süpürgeleri mobilya ve panjur gibi şeyleri temizlemek için de kullanabilirsiniz. -.vakumlu süpürgeler daha büyük süpürgeler kadar iyi temizleme eğiliminde olmasa da, bir seferde yalnızca küçük alanları temizlemek için bir süpürgeye ihtiyacınız varsa bir tane satın almak isteyebilirsiniz. Temizlemeniz gereken sadece küçük bir alan varsa ve daha büyük bir süpürgeyi taşımakla uğraşmak istemiyorsanız bu tür elektrikli süpürge modellerini tercih etmek yararlı olacaktır.

  Şarjlı El süpürgeleri

  Şarjlı el süpürgesi, aynı zamanda elde taşınabilen birkaç kablosuz süpürgeden biridir. Benzersiz tasarımları sayesinde taşınabilir ve hızlı temizlik için kolay kullanım imkanı sunarlar. Çocukları veya evcil hayvanları olan ve kir ve döküntüleri hızla temizleyebilecek bir süpürgeye ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir seçenektir. Akülü süpürge ayrıca arabadaki kiri veya mobilyalardaki evcil hayvan tüylerini süpürmek için de kullanılabilir. Şarjlı süpürge satın almanın dezavantajı, ihtiyaç duyduğunuzda kullanıma hazır olması için şarj cihazına takmayı unutmamanız gerektiğidir. Ayrıca, çok fazla kir tutma kapasitesine sahip olmadığından sık sık boşaltılması gereken küçük bir filtreleri vardır.

  Elektrikli Süpürge Satın Alınmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 6 Şey:

  İhtiyaçlarınızı karşılayan bir elektrikli süpürge seçmeniz önemlidir. Bu oldukça büyük bir yatırım olabilir ve evinizi düzgün bir şekilde temizleyemeyen bir elektrik süpürgesi satın almak istemezsiniz. Fiyat performans açısından bir vakum satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken kriterler olarak:

  Özellikler - Vakum satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birçok farklı özellik vardır. Bunlar arasında süpürgenin ağırlığı, yüksekliği ve ek aparatlar yer alır. Bu aparatlar arasında uzatma çubuğu, toz alma fırçası, aralık açma aleti ve hatta bir yatak temizleme aparatı yer alabilir. Bu aksesuarlar çoğu temizlik işi için bir gereklilik olmasa da, zaman zaman kullanışlı olabilirler.

  Gürültü - Bazı süpürgeler diğerlerinden daha gürültülüdür. Gürültü sizi, aile üyelerinizi veya evcil hayvanlarınızı rahatsız ediyorsa, bir süpürgenin ne kadar gürültülü olduğuna çok dikkat etmeniz gerekir. Elektrik süpürgeleri yaklaşık 72 - 81 desibellik bir gürültü çıkışına sahiptirler.

  Elektrik süpürgesi ses seviyesi kaç olmalı? diye soruyorsanız; 60 dB dolaylarında sessiz çalışma özelliğine sahip yüksek performans gösteren modeller de mevcuttur. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, blender sesi 90 dB'ye kadar çıkarken saç kurutma makinesi sesi yaklaşık 70 dB sınırlarındadır. Bir süpürgenin kaç desibel gürültü çıkardığını kolayca kontrol edebilmeniz gerekir. Süpürgeleri araştırırken desibel kelimesinin dB harfleriyle kısaltıldığını görebileceğinizi unutmayın.

  Güç - Evinizi süpürmek için yeterince güçlü bir elektrikli süpürgesi seçtiğinizden gerçekten emin olmanız gerekir. Bunu yapmazsanız, istediğiniz şeyi yapamayan bir cihazla baş başa kalırsınız. Bir süpürgenin motor gücünü anlamaya çalışırken, watt değerine bakmanız gerekir. Küçük süpürgeler yalnızca yaklaşık 250 watt emiş gücüne sahip olabilir. Çok güçlü süpürgeler ise yaklaşık 3.000 watt emiş gücüne sahip olabilir. Ne istediğinizden emin değilseniz, muhtemelen ortada bir yerde bulunan bir süpürge satın almalısınız.

  Boyut - Satın almayı planladığınız süpürgenin boyutunu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bazı süpürgeler hantal olabilir ve saklanması zordur. Ancak, bu tür süpürgeler en güçlü süpürgeler olma eğilimindedir. Güçlü bir süpürgeye ihtiyacınız varsa, muhtemelen daha büyük boyutlu bir süpürge satın almanız gerekecektir. Alanınız kısıtlıysa, yine de çok fazla güce sahip daha küçük bir vakum seçmeye çalışın.

  Filtreler - Elektrikli süpürge filtresi kir ve tozu toplar. Süpürdüğünüz alandaki havayı temizlemeye yardımcı olduğu için elektrikli süpürgenizin önemli bir parçasıdır. Filtrelerin periyodik olarak değiştirilmesi gerekecektir. Elektrikli süpürge satın alırken bunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Bazı filtreleri değiştirmek diğerlerinden daha zor olacaktır. Boyut olarak daha küçük olan filtrelerin daha büyük filtrelere göre daha sık değiştirilmesi gerekecektir.

  Rahatlık arıyorsanız, muhtemelen torbasız bir tasarım sizin için uygundur. Ancak alerjiler söz konusuysa, toz ve alerjenlerin kaçmasını önlemek için HEPA filtreli bir seçeneğe göz atmanızda fayda vardır. HEPA filtreler toz, tüy ve alerjen gibi partikülleri havadan temizler. Bu filtreler, toza veya evcil hayvan tüylerine karşı hassas olan veya polene alerjisi olan herkes için olmazsa olmazdır. Filtrenizi her altı ayda bir değiştirmek iyi bir kuraldır. Ancak, bazı modellerde artık aynı filtreyi gerektiğinde çıkarmanıza, temizlemenize ve değiştirmenize olanak tanıyan yeniden kullanılabilir filtreler bulunmaktadır - bu da ev temizliği için bütçenize uygun bir model seçmenizde önemli bir kriter olabilir.

  Garanti– Neredeyse tüm yeni süpürgeler garantiyle birlikte gelir. Garanti, süpürgenizde bir sorun çıkması halinde özellikle önemlidir. Bir süpürge satın almadan önce, ne tür bir garantiyle birlikte geldiğinin farkında olmanız gerekir. Süpürgenizin gerektiği gibi çalışmaması durumunda çeşitli farklı parçaların değiştirilmesini kapsayacağından emin olmanız gerekir. Ev ve iş yerinizde kullanabileceğiniz tüm modellerimiz için 2 yıl garanti hizmetleri vermekteyiz.

  Neden kablosuz almalısınız?

  Şarjlı süpürgeler batarya gücüyle çalışır, bu nedenle temizlik yaparken önünüzden çekmeniz gereken kablolar yoktur ve dolayısıyla fişe takmanıza gerek yoktur, böylece odadan odaya kolayca hareket edebilirsiniz. Ayrıca genellikle diğer süpürgelerden çok daha hafiftirler, bu da merdivenlerde kullanımlarını kolaylaştırır.

  Şarjlı el ve dik süpürge kategorilerinde mevcut olan kablosuz süpürgeler, mutfakta devrilen mısır gevreği veya çocuklar ve evcil hayvanların ardındaki kir gibi küçük dağınıklıkları hızlı bir şekilde temizlemek için mükemmeldir. Kırıntıları çatlaklardan ve ulaşılması zor yerlerden temizlemek için bunları kullanabilirsiniz. Şarjlı el süpürgeleri, pencereler ve döşemeler gibi zemin üstü temizlik ihtiyaçları için kullanışlıdır. Araba içlerinde veya hızlı bir temizliğe ihtiyaç duyduğunuz her yerde kullanabileceğiniz kadar portatif modeller arasında yerini alırlar.

  Evcil Hayvan Sahipleri İçin Elektrik Süpürgesi Önerisi

  Evcil hayvan tüyleri ve dağınıklıklarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış süpürgeler vardır. Öncelikle, seçtiğiniz süpürgenin en az 12 amper güce sahip olduğundan emin olun. Ancak konu evcil hayvan tüylerini ve kepeklerini temizlemek olduğunda güç her zaman yeterli değildir. Tüy tıkanıklıklarını azaltmak için özel fırça desenleri ve daha geniş açıklıklar gibi özel evcil hayvan tüyü aparatları olanları sınıflandrımalısınız.

  Çok sayıda elektrikli süpürge türü mevcuttur. Eviniz için doğru elektrikli süpürgeyi seçmek için zaman ayırmanız şarttır. Elektrikli süpürge satın alma kılavuzumuzu kullanarak, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir süpürge satın aldığınızdan emin olabilirsiniz.

  Kaliteli Bir Elektrikli Süpürgenin Maliyeti Ne Kadardır?

  Daha kaliteli bir elektrikli süpürge için ne kadar harcamalısınız? Kısa cevap, 1500 ila 5000 lira arasında bir yerde. Bu aralıkta iyi yapılmış ve uzun süre dayanacak bir model satın alabilirsiniz.

  Bu çok para gibi görünüyorsa, şunu göz önünde bulundurun: süpürge haftada en az bir kez, bazen de her gün kullandığınız bir ürün. Daha kaliteli süpürgeler daha ucuz süpürgelere göre 10 kata kadar daha uzun ömürlü olduğundan, sonuçta daha iyi çalışan ve kullanımı kolay olan kaliteli bir makineye sahip olmak uzun vade de tasarruf etmenizi bile sağlayabilir.

  1500 lira altında

  0 – 1500 lira aralığında birkaç yüksek kaliteli süpürge vardır, ancak bunlar neredeyse sadece çıplak zeminler ve alan halıları veya çok düz halılar içindir. Fakir , Goldmaster , Arnica , Sinbo , Karaca , Fantom King , Kiwi vs. gibi markaların bazı elektrikli süpürge ürünleri bu kategoride yer almaktadır. Ofis temizliğinde de kullanabileceğiniz bu kategorideki ürünlerde dikey süpürge fiyatları öne çıkmaktadır. Evinizde duvardan duvara halı varsa, daha kalın halı ve kilimleri düzgün bir şekilde süpürmek için gereken daha karmaşık ve pahalı döner fırça sistemleri nedeniyle kaliteli bir elektrikli süpürge için bütçenizi biraz artırmanız gerekecektir.

  1500 – 5000 lira arasında

  Bu, makul bir fiyata kaliteli bir vakum satın almak için en uygun noktadır. Bu seviyede, istediğiniz tüm ekstra özellikleri alamayabilirsiniz, ancak daha yüksek kaliteli malzemeler, dayanıklı motorlar ve mükemmel performans elde edersiniz. Arçelik , Bosch , Beko , Electrolux , Arzum , Philips , Tefal , Siemens , Vestel , Rowenta , Samsung , Xiaomi , Anker , LG vs. gibi markaların bazı elektrikli süpürge ürünleri bu kategoride yer almaktadır.

  5000+ lira

  Temel performans ve kalite orta sınıf modellerle aynı kalsa da, bu üst aralıktaki elektrikli süpürgeler daha iyi uyum ve yüzey, daha sessiz çalışma seviyeleri, daha fazla filtreleme ve otomatik emiş kontrolü, ışıklı zemin aletleri ve yumuşak, yastıklı tampon korumaları gibi özellikler sunar. Bu aralıkta bir şey satın almak hiçbir zaman kesinlikle gerekli olmasa da, bu gibi ekstra özellikler süpürmeyi biraz daha az angarya hale getirir ve bütçe izin veriyorsa buna değer. Bu kategori de ise ön plana çıkan markalar Dyson , Bissell , Einhell , Karcher ‘dir.

  Görünüm Grid Liste
  Sırala
  Resim Bissell Multireach Active 21V 2'si Bir Arada Şarjlı Dikey Süpürge
  Resim Bissell SteamShot Buharlı Temizlik Makinesi

  Bissell SteamShot Buharlı Temizlik Makinesi

  4.030,90 ₺
  397,49 ₺ x 36 Ay
  Resim Bosch BGLS4PET2 600W Toz Torbalı Süpürge Proanimal Kırmızı

  Bosch BGLS4PET2 600W Toz Torbalı Süpürge Proanimal Kırmızı

  5%  İndirim 6.690,00 ₺
  6.344,90 ₺
  625,68 ₺ x 36 Ay
  Resim Goldmaster Fuerza BY-5506 Toz Torbalı Elektrikli Süpürge Siyah
  Resim Karaca Vantuz High Force Rosegold Elektrikli Süpürge
  Resim Karaca Vantuz High Force Silver Elektrikli Süpürge
  Resim Karaca Vantuz Off-Road RS007 2 in 1 Mop And Vacuum Konuşan Robot Süpürge
  Resim Karaca Vantuz Power Force Max 2 in 1 Şarj Edilebilir Dik Süpürge Silver
  Resim Karaca Vantuz Power Force Şarj Edilebilir Dik Süpürge